Sunday, September 23, 2018

Nowe naparstki z Thimble Collectors Club (TCC)

Sporo się ostatnio dzieje. Działam na różnych polach, więc czasu jak zawsze za mało, a doba za krótka. Do tego nie udaje mi się w ostatnim czasie jakoś szczególnie zasilać kolekcji, ale to nie tyle ze względu na realizowanie się na innych polach, ale na fakt, że zrobiłam się też z biegiem kolejnych lat zbieractwa dużo bardziej wybredna. A jak to jest z Wami?

Dzisiaj jednak mam Wam do pokazania trzy nowości z Thimble Collectors Club. W sumie jest ich już u mnie niespełna czterysta. Wszystkie możecie obejrzeć na stronie kolekcji w zakładce dedykowanej temu zestawowi.

Dwóm okazom nadano nazwy związane z przejażdżkami. Pierwszy z nich przedstawia lot na czarodziejskim dywanie, drugi, ozdobiony na wierzchu kryształem, trojkę, kojarzoną raczej z rosyjskimi klimatami.


Na trzeci naparstek polowałam od kilku lat, bo niezwykle podobał mi się wzór. Na żywo nie jest aż tak urzekający - kalkomania nie pierwszej jakości, a złoto, jak dla mnie, nieco zbyt złote. Ciekawy jest wierzch, który wygląda jakby było tam miejsce na kryształek, ale go nie ma (podobnie jak w naparstku z kocurami innej wytwórni)... Macie może jakiś pomysł jaka jest geneza takiego zdobienia topu?


Wszystkie dzisiejsze nowości pochodzą z Wielkiej Brytanii, dlatego umieściłam je oczywiście także w brytyjskiej zakładce na stronie.

http://naparstek.com.pl/
*  *  *
Zdjęcia, wykorzystane w tym artykule są moją własnością.
Proszę o niewykorzystywanie tekstów i zdjęć bez mojej zgody.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt drogą elektroniczną.

Friday, September 07, 2018

Felix Morel i sprostowanie w sprawie naparstków z Brzegu

Nareszcie mam i ja moje dwa pierwsze naparstki Felix Morel. Po nazwie sądziłam, że są może włoskie...? Udało mi się jednak dotrzeć do informacji, że powstają w Wielkiej Brytanii. Naparstki są wykonane z metalu i emalii. Wydaje mi się, ze wzory są wydrapane w emalii i dzięki temu pojawia się spodnia, metalowa warstwa. Występują w kilku kolorach. Ja na razie dorobiłam się dwóch czarnych.


Wiecie coś więcej na temat tych naparstków? Macie takie u siebie?

Chciałam jeszcze sprostować informację z jednego z wcześniejszych wpisów. Moje naparstki z wymianki z Beatą nie pochodzą, jak to napisałam, z wytwórni Vena, ale powstały w Pracowni Ceramiki Artystycznej Pani Beaty Woźniak. Na stronie kolekcji znajdziecie już prawidłowe dane. Zapraszam serdecznie do zakładki Polska. Dziękuję Strelicji za sprostowanie :)

http://naparstek.com.pl/
*  *  *
Zdjęcia, wykorzystane w tym artykule są moją własnością.
Proszę o niewykorzystywanie tekstów i zdjęć bez mojej zgody.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt drogą elektroniczną.
Related Posts with Thumbnails
 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com