Friday, January 22, 2016

Skąd się biorą naparstki?

Dzisiaj wpis specjalnie na życzenie Iwonki, jednej z naszych kolekcjonerek z Polish Thimble Team :) W jednym z ostatnich komentarzy zapytała w jaki sposób moja kolekcja tak szybko się powiększa.

Najkrótsza i najprawdziwsza odpowiedź jest taka, że po prostu nieustająco ich szukam! Buszuję w sieci, staram się nawiązywać nowe znajomości za pośrednictwem bloga, strony, portali społecznościowych - zawsze jest szansa na jakąś owocną wymianę, można też zasięgnąć języka od innych zbieraczy. Zaglądam też do sklepów stacjonarnych, zawsze może pojawić się coś nowego, więc warto wracać nawet w już odwiedzane miejsca :) Nieustająco mogę też liczyć na Rodzinę i Znajomych, którzy przywożą mi pamiątki ze swoich podróży.

Nie chcę iść na łatwiznę, ale zerknęłam w swój wpis z 2013 roku i myślę, że nadal pozostaje on aktualny - mam na myśli artykuł Kolekcjonowanie naparstków (część 6/9) - jak powiększać kolekcję? Dzisiaj pozwolę sobie zatem na odpowiedź "w skrócie" i zachęcam gorąco do przeczytania wyżej wspomnianej notki.


A zatem... skąd się biorą naparstki?
  1. Absolutnym numerem jeden jest internet! Szczególnie polecam serwisy Ebay oraz Allegro, z naciskiem na ten pierwszy. Warto oczywiście odwiedzać także strony wytwórni porcelany i ceramiki. Czasem można znaleźć nowy okaz w zupełnie nieoczekiwanym miejscu, jak na przykład w sklepie internetowym Chopin Store. Raz na jakiś czas wpisuję też po prostu w przeglądarce internetowej hasła typu "naparstek porcelanowy", "naparstek ceramiczny", "naparstek Bolesławiec... itp. i szukam, szukam, szukam! W podobny sposób znajduję zresztą także nowych naparstkowych znajomych.
  2. Warto także odwiedzać sklepy stacjonarne - sklepy firmowe z porcelaną i ceramiką, sklepy z pamiątkami czy po prostu pasmanterie, ale także targowiska staroci oraz antykwariaty.
  3. Internet umożliwia także łatwy kontakt z innymi kolekcjonerami i wymianę naparstkami. Warto pamiętać, że dla zbieraczy z zagranicy szczególnie atrakcyjne mogą być okazy z Polski. Dlatego kupując coś dla siebie dobrze jest wyposażyć się w dodatkowy egzemplarz na wymianę.
  4. Warto dzielić się swoją pasją i opowiadać o niej zarówno w świecie wirtualnym, jak i "realnym". Wówczas można zawsze liczyć na jakieś naparstkowe prezenty z miejsc, do których sami nie dotarliśmy. Można też, wiedząc że ktoś wybiera się w jakieś ciekawe miejsce, po prostu zwrócić się z prośbą o zakup. Wypada wtedy oczywiście jasno określić co i do jakiej kwoty nas interesuje.
Mam nadzieję, że powyższe punkty posłużą Wam jako taka podręczna ściąga. W razie niedosytu lub pytań, czekam na Wasze komentarze lub e-maile. Zawsze chętnie odpowiem/podpowiem, jeśli tylko będę potrafiła.

Przypominam i zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi moimi artykułami z cyklu Kolekcja naparstków - zrób to sam! Taki banerek do nich kierujący znajdziecie zawsze na prawej belce bloga :)

http://mythimblecollection.blogspot.com/search/label/kolekcjonowanie%20naparstk%C3%B3w%20%28DIY%29

http://naparstek.com.pl/
*  *  *
Zdjęcie, wykorzystane w tym artykule jest moją własnością.
Proszę o niewykorzystywanie tekstów i zdjęć bez mojej zgody.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt drogą elektroniczną.

13 comments:

Anek73 said...

Ze wszystkich tych źródeł od dawna korzystam.... tak naprawdę największą przeszkodą w kolekcjonowaniu naparstków są... pieniądze :P A raczej ich brak :P :P :P

Mnie nurtuje inne pytanie - wiem, w czym je przechowujesz, ale... masz w tym momencie około 10 razy więcej niż ja. Wiem, ile miejsca zajmują moje półeczki. Mieszkam w domku jednorodzinnym. Na ścianach mam także hafty. Jak sobie radzisz z miejscem na eksponowanie naparstków?

ulinkap said...

o tak ebay polecam! odkryliśmy i wpadliśmy jak śliwka w kompot ;) limit zakupów na miesiąc wyczerpany a jeszcze tam tyyyle okazji ;)a jaki zawód był gdy przegapiliśmy koniec aukcji i okazyjna cena z jeszcze bardziej okazyjną przesyłką za 4 cudeńka przeszła nam koło nosa :)

mallaneska said...

Podpisuję się w całości pod postem Agnieszki.
Anek73 zadała pytanie dotyczące prezentowania swoich naparstków :) Proponuję aby każda z nas pstryknęła fotki swoich półeczek z naparstkami.
Pozdrawiam

Agnieszka said...

Bardzo dobry pomysł podrzuca Mallaneska!
To co? Kolejne wpisy z naszymi pomysłami na przechowywanie naparstków :) Zachęcam wszystkich serdecznie!

Iwona Piotrowicz said...

Super pomysł na pokazywanie jak przechowujemy naparstki :D I dziękuję Agnieszko za post - ten poprzedni też z miłą chęcią przeczytam :D Liczyłaś może ile warta jest Twoja kolekcja? :D

Agnieszka said...

Nie liczyłam :) Zresztą nie ma to większego sensu, bo po jakich cenach? Cena danego naparstka potrafi się wahać od "sasa do lasa", a za punkt honoru stawiam sobie kupować jak najtaniej, okazjonalnie :) Także dla mnie ma wartość ogromną, wspomnieniową, pamiątkową, a warta jest tyle, ile ktoś chciałby za nią zapłacić, czyli jak ze wszystkim :)

Iwona Piotrowicz said...

Tak myślałam, że ciężko to będzie oszacować :) Pozdrawiam!

Elisabete said...

A great collection!
Kiss

strelicja said...

Moja kolekcja składa się wyłącznie z naparstków pamiątkowych - kupowanych podczas wyjazdów moich lub rodziny. I z wymianek, i z prezentów od naparstkowych koleżanek :)
Nie kupuję naparstków przez internet, w związku z tym moja kolekcja rozrasta się bardzo powoli. Tym samym jestem jeszcze w stanie pomieścić na ścianach szafeczki z naparstkami i haftowane obrazki. Ale miejsca podejrzanie ubywa ;)

imawe said...

W mojej kolekcji posiadam przeróżne naparstki i te polskie i zagraniczne.Ale i tak większą miłością darzę nasze polskie naparstki,pomimo,że urodą nie zawsze zachwycają. Obok żadnego obojętnie nie mogę przejśc-jak nie posiadam takowego w swoich zbiorach ,to serdecznie każdego tulę.
Pomysł jest świetny na pokazanie gablotek-przyłączam się do niego:)

tülin said...

Thank you for information.
You have amazing collection. Congratulations!
Kisses

Ирина(Ирика) said...

В России можно посмотреть напёрстки на Авито,там продают))

Xymcia-dm said...

Tak trzeba non-stop szukać i rozglądać się no niestety
naparstki same się nie znajdą ;) Latem buszuję po straganach
w kurortach a zimą bardziej wyszukuję naparstki przez internet no i znajomi oraz przyjaciele to dobre źródło
do powiększania kolekcji - ja zawsze mam oczy szeroko otwarte ;) Warto przeszukać też stare szuflady babć , ciotek hahaha a nóż coś się znajdzie ;) Buziaki ogromne ;)

Post a Comment

Bardzo dziękuję, że do mnie zaglądasz i zostawiasz kilka słów od siebie.
It's nice to see you return and leave your comments.

Related Posts with Thumbnails
 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com