Tuesday, July 10, 2012

Nowe naparstki z serii Songbirds of the World

Jak obiecałam, tak też zrobiłam. Wczoraj w drodze do domu, zupełnie znienacka, przypomniało mi się, jak (chyba) robiłam te moje zdjęcia naparstkowe - no więc, prosto niezwykle, na automatycznym "makro"! Zrobiłam dzięki temu porządki i jestem na bieżąco, na dzień wczorajszy (bo już lecą kolejne skarby) kolekcja liczy 1149 okazów.

Niestety, jak to bywa z seriami i moją znajomością niektórych tematów - na przykład gatunków ptaków - nie potrafię moich nowych skarbów profesjonalnie ponazywać. Ani na sygnaturach, ani też na frontach naparstków nie zamieszczono informacji o bohaterach obrazków. Póki co, maleństwa po prostu ponumerowałam i będę próbowała znaleźć gdzieś te ptaszyska. A może Wy któreś z nich znacie?

 http://naparstek.com.pl/
*  *  *
Zdjęcia, wykorzystane w tym artykule są moją własnością.
Proszę o niewykorzystywanie tekstów i zdjęć bez mojej zgody.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt drogą elektroniczną.

5 comments:

truskawki27 said...

Piękne okazy! Zazdroszcze. Gdzie Ty je wyszukujesz i skąd wiesz, że są sygnowane czy nie? U mnie też parę okazów przybyło, nowa notka, jeśli chcesz to popatrz ;)

Agnieszka said...

Poszukiwania umożliwia przede wszystkim internet. Jeśli zaś chodzi o sygnatury to troszkę już kwestia znajomości i wprawy, ale bez przesady ;) i oczywiście - w przypadku zakupów w sieci - opisów i zdjęć.

truskawki27 said...

Dziękuję, że mi odpisałaś. Podobnie myślałam, ale no jeszcze mam małe doświadczenie. Troche czytałam ale nie byłam pewna co do prawdziwości niektórych informacji. Dzięki wielkie! A co sądzisz o tym naparstku z grand canaria , czy jest mozliwosc zeby był ręcznie malowany czy też masówka?

Agnieszka said...

Myślę, że to też masówka, bo podobne naparstki powstają z obrazkami z wielu miejsc. Sama też mam coś podobnego, ale to może pokażę po prostu w następnym wpisie to będę mogła zamieścić zdjęcie :)

truskawki27 said...

Dziękuję za odpowiedź! ;)

Post a Comment

Bardzo dziękuję, że do mnie zaglądasz i zostawiasz kilka słów od siebie.
It's nice to see you return and leave your comments.

Related Posts with Thumbnails
 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com