Wednesday, February 06, 2013

Nowości z Thimble Collectors Club i słów kilka o stronie kolekcji

Natchniona jednym z ostatnich wpisów na temat Thimble Collectors Club, przygotowałam sobie listę wszystkich naparstków, które w ciągu lat pojawiały się w naparstkowych klubach. Przełożyłam także do gabloty w przedpokoju tylko naparstki z TCC, chociaż jest ich również kilka na innych półkach. Teraz będę śledziła, które mam, polowała na takie z certyfikatami - chociaż to robiłam zawsze, ale o takie skarby niełatwo - i zaznaczała sobie przy naparstkach odpowiednią informację. Obiecuję, że takie dane pojawią się także na stronie, kiedy uda nam się wreszcie uporać z problemami.

Nie ma niestety dedykowanych kolekcjom, darmowych, gotowych (ależ mam wymagania!) podkładów stron. W związku z czym, z materią dzielnie walczy mój Mąż. Nie jest to łatwe, bo tematyka jest specyficzna, a zawartość ogromna i kiedy już, już wydawało się, że będzie dobrze, okazało się, że już powolutku przeze mnie uzupełniany "layout" nie działa tak, jakbyśmy chcieli. Także czekajcie cierpliwie. Na pewno się pochwalę. Cały problem polega na tym, że ewentualne problemy wychodzą dopiero w trakcie użytkowania. Przez co cała praca, jaką włożyliśmy w stworzenie poprzedniej wersji, niestety poszła na marne i trzeba było zaczynać od początku.

Wracam tymczasem do Thimble Collectors Club. Chciałabym Wam pokazać, cóż ostatnio przybyło do kolekcji.

Zacznę oryginalnie, a może raczej od naparstka o oryginalnym - jak na naparstki - pochodzeniu, a mianowicie od Chile. Okaz z wianuszkiem winorośli stworzony został dla TCC w 1991 roku. Tu, pozwolę sobie na małą dygresję - otóż, podążanie za katalogiem klubowych naparstków w znacznej mierze ułatwi mi określenie ich wieku.


Kolejne trzy naparstki pochodzą z Niemiec. Pierwszy z nich powstał w 1986 roku w znanej wytwórni Reutter Porzellan i ozdobiony jest kwiatowym ornamentem - naparstek w charakterystycznym dla tej fabryki kształcie. Tę samą formę ma kolejny okaz z romantyczną scenką, powstały w 1990 roku. Trzeci z naparstków, przedstawiający bawiące się kociaki, sygnowany jest Schirnding Porzellan i dołączył do TCC w 1995 roku.W 1990 zaprojektowany został porcelanowy naparstek angielskiej wytwórni Royal Doulton. Charakterystyczny jest oryginalny kształt tego okazu i niezwykle wdzięczne zdobienie - karuzela z konikami.


I to by było wszystko na dziś. Jak możecie się zorientować po liczniku na prawej belce, ostatnio kolekcja dość regularnie się powiększa. Także kolejne informacje już lada dzień. Pozdrawiam!

*  *  *
Zdjęcia, wykorzystane w tym artykule są moją własnością.
Proszę o niewykorzystywanie tekstów i zdjęć bez mojej zgody.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt drogą elektroniczną.

1 comments:

tülin said...

Tebrikler.
Yüksüklerin hepsi çok güzel !

Post a Comment

Bardzo dziękuję, że do mnie zaglądasz i zostawiasz kilka słów od siebie.
It's nice to see you return and leave your comments.

Related Posts with Thumbnails
 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com