Tuesday, December 03, 2013

Naparstki z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej

Przekornie nieco stronię od naparstków z wizerunkami członków rodziny królewskiej. Brytyjczycy tworzą okazy upamiętniające każdą monarszą rocznicę. Powstają naparstki na urodziny królowej, jubileusze, z okazji koronacji, ślubów i narodzin. Generalnie, są one różnej jakości, bo powstaje mnóstwo "masówki" z kalkomaniami. Teraz mamy na przykład nieustający nalot naparstków z synkiem Kate i Williama, Księciem Georgem.

Trzeba jednak przyznać, że naparstki o "królewskiej" tematyce stanowią bardzo pokaźny i piękny zbiór. Powstają przecież także w znakomitych wytwórniach porcelany. Zaczynam powolutku otwierać się na ich osobliwy urok...

...i tak ostatnio do kolekcji dołączyła para naparstków manufaktury Coalport upamiętniająca zaślubiny Księcia Karola i Księżnej Diany w lipcu 1981 roku.


Jeden naparstek z Dianą jest już u mnie od jakiegoś czasu - jest to dzieło wytwórni Royal Grafton stworzone dla Thimble Collectors Club z okazji 25 urodzin Księżnej.


W zbiorze posiadam już także kilka naparstków z wizerunkiem Królowej Elżbiety II, jak na przykład te wykonane z agatu z okazji sześćdziesiątych oraz sześćdziesiątych piątych urodzin.


Klasyczne spojrzenie na Jej Wysokość przedstawia naparstek manufaktury Caverswall.


Na zakończenie błyszcząca, również w miarę świeżutka, zdobycz - trzydziesta rocznica koronacji Królowej Elżbiety II wytwórni Sutherland. Naparstek ozdobiony pięknym, karminowym kryształem.


http://naparstek.com.pl/
*  *  *
Zdjęcia, wykorzystane w tym artykule są moją własnością.
Proszę o niewykorzystywanie tekstów i zdjęć bez mojej zgody.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt drogą elektroniczną.

4 comments:

Elisabete said...

Great english thimbles!
Kisses

strelicja said...

Piękne :)
Tak myślałam, że na angielskich naparstkach króluje teraz Royal Baby :)

mallaneska said...

Piękne są te z agatu .
Mam podobne odczucia jeśli chodzi o naparstki z podobiznami rodziny królewskiej.Nigdy specjalnie na nie nie polowałam , ale parę trafiło do mojego zbioru.
Pozdrawiam.

Amélia said...

What a gracious thimbles of the british royal family! Kisses

Post a Comment

Bardzo dziękuję, że do mnie zaglądasz i zostawiasz kilka słów od siebie.
It's nice to see you return and leave your comments.

Related Posts with Thumbnails
 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com