Saturday, April 13, 2019

Drugie Spotkanie Kolekcjonerów Naparstków

Stało się i udało się! Za nami Drugie Spotkanie Kolekcjonerów Naparstków! Równo tydzień temu, 6 kwietnia, w Klubokawiarni Jaś i Małgosia po raz drugi spotkało się nasze szalone, kolekcjonerskie grono. Spędziliśmy przesympatyczne kilka godzin, a rozmowom o naparstkach, i nie tylko, nie było końca.


Podobnie jak w zeszłym roku do Warszawy przyjechały Koleżanki z wielu zakątków kraju, w tym z tych najodleglejszych. Bez Was nic by się nie udało! Bardzo dziękuję każdej z Was z osobna: Aniu, Beatko, Bożenko i Iwono, Danielo, Ewo, Ewo, Iwonko, Jadziu, Janeczko, Joasiu i Zuzanno, Renato, Wiktorijo. Specjalne podziękowania za całokształt pracy i niekończącą się cierpliwość kieruję i tą drogą do Męża mego, który pomógł mi w organizacji wydarzenia i pomaga mi w moim zbieractwie każdego dnia.Nasz zjazd odbył się w przemiłej, niemal rodzinnej atmosferze. Spotkały się zarówno "stare znajome", Panie, które pierwszy raz widziały się w roku 2018, jak i nowe Osoby. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie nas przybywać i bardzo się cieszę, że tworzymy taką zgraną, ale zarazem otwartą na nowych zbieraczy grupę.Spotkanie zaczęłyśmy przy kawce na przytulnym patio. Już tam zaczęły się pogaduchy i naparstkowe wymiany. Potem zebrałyśmy się w "dolnej sali". W tym roku było między innymi:
  • o tym, co przyniósł nam miniony rok,
  • o tym, skąd pochodzą nasze okazy i czy faktycznie "co kraj, to obyczaj",
  • o tym, jak złowić wymarzony naparstek za miedzą i za granicą,
  • o białych plamach na naparstkowej mapie i pomysłach jak je zapełnić.Przed naszym spotkaniem kilka Koleżanek przesłało mi zdjęcia swoich zbiorów i gablotek, co stanowiło świetne tło do naszych rozmów. Niełatwo jest zabrać ze sobą kolekcję czy choćby jej część. Osobiście bym się tego nie podjęła, ale - podobnie jak w zeszłym roku - niezastąpiona była tutaj Daniela, która przywiozła okazy w pudełeczkach. Ze swoimi naparstkami przyjechała także Renata. Umawiałyśmy się wcześniej także na wymianki, więc część z nas przywiozła naparstki z taką intencją, no i nie było końca prezentom!Bardzo dziękuję za skarby, które dostałam: własnoręcznie ozdobiony kuferek pełen cudowności od Janeczki, słodkości i magiczne magnesy do kanwy od Ewy, aromatyczny peeling od Beatki oraz naparstek-guziczek od Renaty! Ach, no i wszyscy zajadaliśmy się ciastem autorstwa Ani!


Raz jeszcze bardzo, bardzo Wam dziękuję za przybycie i przepiękny dzień! Liczę na to, że zobaczymy się w przyszłym roku. Może pojawią się kolejni goście. Może zarazimy kolejne osoby naszą pasją. Mam nadzieję, że dołączą także osoby, którym nie udało się przyjechać w tym roku!

Zapraszam na stronę mojej kolekcji, gdzie w zakładce Wydarzenia znajdziecie więcej zdjęć ze spotkania.

http://naparstek.com.pl/
*  *  *
Zdjęcia, wykorzystane w tym artykule są moją własnością.
Proszę o niewykorzystywanie tekstów i zdjęć bez mojej zgody.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt drogą elektroniczną.

7 comments:

Claudia said...

Vaya!! Que interesante que se reúnan las coleccionistas, me gustaron mucho las fotos, se ve que la pasaron muy bien. Te felicito por la organización! Besos!!

mallaneska said...

Było wspaniale , bo nie mogło być inaczej skoro w jednym miejscu zgromadziło się tyle pozytywnej energii.Już czekam na nasze III spotkanie.Wielkie podziękowania dla Ciebie Agnieszko i dla Pawła za ogrom pracy jaki włożyliście w zorganizowanie spotkania.

Anna said...

To było bardzo udane i owocne spotkanie :) Do zobaczenia znowu!

Francisco Manuel Carrajola Oliveira said...

Muito interessante estas reuniões de coleccionadores.
Um abraço e bom Domingo.

Andarilhar
Dedais de Francisco e Idalisa
Livros-Autografados

Jadwiga Król said...

Agnieszko,było po prostu CUDNIE!!!!Bardzo Ci dziękuję,że mogłam się z Wami spotkać i już czekam na kolejne spotkanie:)Pozdrawiam

Ирина(Ирика) said...

Поздравляю,замечательная встреча !
Очень интересно!!!

Elisabete said...

Fantastic reunion!
So good!
Have a good week!

Post a Comment

Bardzo dziękuję, że do mnie zaglądasz i zostawiasz kilka słów od siebie.
It's nice to see you return and leave your comments.

Related Posts with Thumbnails
 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com